SCIO

Školní sportovní liga

Vloženo: 8.2.2019 | Zobrazeno: 2036x

Školní rok 2022/2023

V březnu 2023 se naše škola zúčastnila turnaje ve volejbale. Nejprve na své klání odjeli kluci. Turnaj se konal v Černošicích. Mají zde nádhernou halu, ve které se mohou odehrávat tři zápasy současně, proto se volejbalové meziškolní turnaje hrají většinou tady.

Soupeři byli ze škol na Praze-západ, všichni hráli velice dobře.

Sportovním heslem často bývá: “Není nutné vyhrát, důležité je zúčastnit se”. My jsme ovšem v průběhu tohoto roku při několika zkušebních utkáních ve škole poznali, že máme vynikající volejbalisty a volejbalistky, proto jsme trošku pomýšleli i na vítězství. A podařilo se!

Po odehraných zápasech ve skupině byli kluci na prvním místě, semifinále i finále vyhráli.  Vyhráli tedy všechny své zápasy!!! Je opravdu radost koukat se na hru našich volejbalistů!  Patří jim veliké poděkování. Na konci turnaje i ředitel soutěže zhodnotil vítězství naší školy slovy: “Vyhrálo po zásluze to nejlepší družstvo”.

Turnaje dívek se o týden později zúčastnilo osm družstev. Zápasy v základních skupinách se hrály na dva sety do 15 bodů, zápasy o pořadí na dva vítězné sety. Ve všech bylo vidět spousta bojovnosti. Naše holky si šly od začátku turnaje za vítězstvím. Podcenily akorát poslední zápas ve skupině s Dobřichovicemi, který prohrály. Do semifinálového boje jsme šly s Průhonicemi, které jsme přehrály 2:1.

Ve finále dívky narazily opět na soupeře z Dobřichovic. Finálový zápas měl skvělou úroveň.  Dobřichovice jsme porazily 2:1. Všechny holky moc chválím.

Obě družstva postoupila do krajského kola soutěže. Držte nám palce!

Lukáš Nachtigal a Lenka Veselá

Školní rok 2021/2022

Atletický trojboj

Dne 15.6.2022 se naši žáci zúčastnili Atletického trojboje v Černošicích. Vytvořili jsme dvě družstva
 - I. kategorie (1. - 3. třída): Adam Drahoš, Michal Ducháček, Kristýna Mušková, Šimon Neubauer, Valerie Plešnerová, Anna Stará,
 - II. kategorie ( 4. - 5. třída): Jonáš Franke, Marek Haškovec, Jakub Jodas, Šárka Mušková, Klára Vacková, Tereza Vančurová

Soutěžilo se v disciplínách:
sprint na 60m, skok do dálky, hod míčkem a společná štafeta 4x60m
V Atletickém trojboji I. kategorii získala 5. místo - diplom (Velikost: 248.95 kB) a II. kategorie 10. místo - diplom (Velikost: 256.54 kB).
Gratulujeme

Školní rok 2019/2020

Deváťáci a jejich úspěch v basketbalu

Pomalu, ale jistě se blíží konec školního roku, a tak bych ráda, krátce zavzpomínala na úspěchy v basketbalu našich deváťáků. V úterý 25. února jsme nervózní už od rána s děvčaty vyrazily do Jesenice. Cestou jsme si říkaly, jaké soupeřky na děvčata v Jesenici čekají, mluvily o minulých vítězkách. Nenechaly se ale zastrašit. Děvčata hrála úžasně. Do poslední chvíle na sobě nenechaly znát únavu. Byl to boj, ale vyhrály krásné druhé místo. „Tak snad se kluci nenechají zahanbit a přivezou také pohár“ krásná věta, která byla řečena na závěr úspěšného dne. Ve čtvrtek 27. února jsem vyjela s chlapci do Rudné. Kluci už byli nedočkaví, zda se probojují několika zápasy o první tři místa. Během dopoledne po několika vyhraných zápasech už bylo jasné, že nehrají jen o to, aby byli lepší než naše děvčata. Ale aby vyhráli zápas o postup do krajského kola. Kluci hráli skvěle. A opravdu vyhráli zápas o postup dál. Škoda, že jsme nemohli vyrazit na zápas krajského kola. Děvčatům i klukům bych ráda touto cestou ještě jednou pogratulovala. Přeji hodně štěstí v životě. Jana Procházková, ZŠ Roztoky.

Školní rok 2018/2019

Základní škola Zdenky Braunerové zaznamenala v aktuálním školním roce sportovní úspěchy v přespolním běhu konaném koncem září v Dobřichovicích. Družstvo chlapců ve své kategorii starších žáků zvítězilo, družstvo dívek obsadilo páté místo. Dalším úspěchem je říjnové vítězství chlapců v malé kopané, které se konalo v Rudné. Obě soutěže spadají do sportovní ligy pořádané pod AŠSK.

Celkový přehled:

Přespolní běh (okresní kolo) – Areál Sokol Dobřichovice – 25. 9. 2018 (chlapci 1. místo, dívky 5. místo)
Minifotbal IV. kat. (okresní kolo) – Hřiště FK Rudná – 4. a 9. 10. 2018 (1. místo)
Minifotbal IV. kat. (krajské kolo) – Hřiště 1. FK Příbram - 6. 11. 2018 (5. místo)
Florbal dívky III. kat. (okresní kolo) – Hamr Braník Praha – 6. 11. 2018 (10. místo)
Florbal chlapci III. kat. (okresní kolo) – Hamr Braník Praha – 20. 11. 2018 (7. místo)

Basketbal, volejbal

Žáci ZŠ Zdenky Braunerové se zúčastnili od Nového roku několika sportovních turnajů.
Na všech z nich se umístili na velmi pěkných příčkách.
V rámci Školní sportovní ligy to byl turnaj v basketbale chlapců, který se odehrál 21. března v hale ZŠ Jesenice, a naši hoši obsadili 3. místo.
Posledními byly turnaje ve volejbale při ZŠ Černošice, kde 19. března dívky těsně podlehly ve finále Dolním Břežanům a chlapci skončili o dva dny později na 3. místě za týmy Řevnice a Rudné.
Děkujeme všem zúčastněným žákům a těšíme se na atletické závody Poháru rozhlasu, které se budou konat v květnu v Roztokách.