Kotva
Bakaláři

 
 
Facebook

 
 
EDUROAM

 
 

Celoroční projekt ,,HUDBOU K SOBĚ“

Vloženo: 2.11.2021 | Zobrazeno: 75x

Celoroční projekt „Hudbou k sobě", do kterého je naše třída zapojena, probíhá ve spolupráci s Českou filharmonií a s hudebníkem Ondřejem Tichým. Hudba byla od pradávna součástí lidského společenství, školy a rodiny. Jsme přesvědčeni a věříme, že právě nyní můžeme využít její zázračné moci a přinést radost, porozumění, ale hlavně podporu dětem, které si ve škole osvojují důležité dovednosti a kompetence. Hudba může být významným pomocníkem v této nelehké době.

Naše děti již mají za sebou živé setkání s hudebníky přímo ve třídě, těšíme se na živé setkání v prostorách Rudolfina, online setkání s dalšími třídami a hudebníky. Důležitá je pro nás metodická podpora, plníme různé úkoly a výzvy (natočili a nahráli jsme úkol pro další školy zapojené do projektu, skládáme náš uvítací pokřik na setkání, pracujeme na rytmických cvičeních). Velmi se těšíme na závěrečné slavnostní představení ve Dvořákově síni, kterého budou děti spolu s hudebníky aktivní součástí.

Během roku se naučíme používat různé nástroje, svůj hlas, vyjadřovat se beze slov, projevovat své emoce, ztrácet ostych, naslouchat a objevovat možnosti hudebních nástrojů a jejich spojení v improvizaci nebo hudbě, kterou budeme tvořit. Věříme, že nám projekt kromě jiného otevře i příležitost navázat nové vztahy, zažít krásu skupinové práce, nonverbální komunikace, a také, že se nám podaří navázat kontakt s vrstevníky v dalších školách.

Mgr. Jitka Ramdanová, DiS.