Kotva
Bakaláři

 
 
Facebook

 
 
EDUROAM

 
 

Výukový vlastivědný program

Vloženo: 30.9.2021 | Zobrazeno: 136x

V rámci projektů Malý přemyslovský měšec a  Škola pro všechny III. se třída 4. E s paní učitelkou Jitkou Ramdanovou a 4. D s paní učitelkou Valerií Čermákovou 21. září účastnily programu v Historyparku Ledčice.

Nejen že se žáci seznámili s životem v době kamenné (orba dřevěným hákem, drcení obilí na kamenném mlatu, česání ovčí vlny, poznávání různých tkalcovských vazeb, zabrušování kamenů na kamenné nástroje atp.), ale vyzkoušeli si i práci terénního archeologa.

Očišťovali nálezy v hrobových jámách, zjišťovali polohu kosterních pozůstatků, určovali stáří hrobu podle milodarů (bronzové nádoby, železné zbraně a nástroje, keramika v podobě nádob a přeslenů), dozvěděli se o pohřebních ritech našich praprapředků, naučili se rozeznávat mužskou a ženskou kostru.

S detektorem kovu a motyčkou se přenesli do doby železné a  vyzvedávali ze země ukryté poklady. Všechny činnosti vysvětloval a komentoval zkušený tým archeologů.

Neméně zajímavá byla i pěší cesta z Mlčechvost do Ledčic tzv. polňačka, na které si mnozí ověřili své fyzické síly a výdrž.

Valerie Čermáková