Kotva
Bakaláři

 
 
Facebook

 
 

A přece se učí!

Vloženo: 28.2.2021 | Zobrazeno: 332x

Skončilo první pololetí letošního školního roku, avšak konec covidové epidemie je (zatím) v nedohlednu. V současnosti je kolem nás nejviditelnější boj o zdraví, ale není to jediný boj. Bojuje se také o vzdělání. A tak stejně jako v červnu 2020 koncertem děkovala Česká filharmonie zdravotníkům, chtěla nyní společně vyjádřit poděkování a podporu všem, kteří pečují o vzdělání – nejen učitelům všech stupňů a typů škol, sbormistrům, sportovním trenérům, ale i rodičům, dětem a mladým lidem, a pro všechny připravila ve Dvořákově síni Rudolfina na sobotu 20. 2. 2021 koncert s názvem A přece se učí!

S Českou studentskou filharmonií se představili dirigenti Semjon Byčkov a Marko Ivanović, večerem provázet Alice Nellis a Karel Kovář, pořad živě přenášela ČT Art. Zazněla hudba Josefa Suka, Antonína Dvořáka, Leoše Janáčka, Richarda Wagnera, Ludwiga van Beethovena a Giuseppe Verdiho.

Vstupenku na tento mimořádný koncert jsme získat nemohli, přesto jsme se do Dvořákovy síně „dostali“ a podpořili studenty a další účinkující. Jak? Namalovali jsme své portréty či portréty našich blízkých a tyto obrázky byly rozmístěné na sedadla Rudolfina mezi stovky dalších z celé republiky. Víte, že v Dvořákově síni je 1104 sedadel? Seděli jsme v dobré společnosti! Poslali jsme i krátké poděkování, které bychom rádi předali všem, kdo se o nás starají, i tímto způsobem:
 

Vzkaz od 3.E ze Základní školy Zdenky Braunerové v Roztokách:

Děkujeme našim rodičům, babičkám a dědečkům, sourozencům, tetičkám a strýčkům, blízkým i kamarádům, všem těm, kteří nám pomáhají překonat nástrahy učiva 3. ročníku (třeba vyjmenovaná slova).

Děkujeme našim učitelům ze ZUŠ, vedoucím kroužků a oddílů, trenérům, kteří na nás nezapomínají a snaží se nám nahradit to, že se zatím nemůžeme potkávat „naživo“, potkáváním alespoň „na dálku“.

Děkujeme našim kuchařkám, které pro nás stále vaří, i pánům školníkům, kteří odhrabávají sníh, abychom se k zapadané škole dostali.           
              

Máme vás rádi, vaše 3.E.Mgr. Jitka Ramdanová,DiS.