Kotva
COVID-19
 
 
Bakaláři

 
 
Facebook

 
 
NNTB
 
 
EDUROAM

 
 

Aktuální doporučení ohledně COVID - 19

Vloženo: 7.9.2020 | Zobrazeno: 1423x | Zatím neupraveno

Vážení rodiče,

situace ohledně covid-19 je velmi proměnlivá, pravidelně sledujeme aktuality a na ty reagujeme. V současné době se okres Praha-západ dostal do "zelené" zóny, což znamená vyšší výskyt onemocnění v dané lokalitě. Jsme v úzkém kontaktu se zřizovatelem školy, se kterým situaci monitorujeme a volíme možné kroky.
Prioritou školy je zajistit bezpečí a zdraví našich žáků, zabránit možnému šíření nákazy a případnému zavření školy se všemi negativními důsledky, které tento krok může přinést. Z tohoto důvodu jsme vyžadovali po dětech i pedagozích dodržování přísnějších hygienických pravidel, ačkoliv se nejedná o striktní nařízení hygienické stanice ani MŠMT. Z důvodu stížností některých rodičů na tento postup školy a na základě aktuální situace se škola rozhodla k těmto DOPORUČENÍM platným od 9.9.2020 :
 
- nošení roušek ve společných vnitřních prostorách školy včetně školní jídelny po dobu čekání na výdej oběda
- desinfekce rukou při vstupu do školy a před vstupem do školní jídelny. Stojany s desinfekcí jsou v prostorách školy umístěny na různých místech a žákům dostupné. Pokud by dětem školní desinfekce nebyla příjemná, mohou používat vlastní prostředky na desinfekci rukou
- prosíme ty, kteří vyzvedávají děti ze školní jídelny nebo školní družiny, aby se nezdržovali ve vnitřních prostorách školy (především ve vestibulu školní jídelny a školní družiny), ale na dítě čekali venku. Týká se budovy Roztoky.
- žádáme rodiče, aby děti do školy posílali v dobrém zdravotním stavu bez známek jakéhokoliv akutního onemocnění nebo zdravotního oslabení
- prosíme rodiče, aby s dětmi promluvili o tom, proč je důležitá některá (i nekomfortní) opatření dodržovat, jak se chovat v době zvýšeného rizika vysoce infekčního onemocnění. Naši pedagogové s dětmi také pravidelně na toto téma mluví a dohlížejí na zvýšenou hygienu i v době vyučování.
 
Věříme, že společným cílem je zdraví nás všech a že tuto velmi náročnou a stresující situaci společně zvládneme.
 
Děkujeme všem za spolupráci a pochopení.
 
Mgr. Olga Janoušková
ředitelka školy