Kotva
Bakaláři

 
 
Facebook

 
 

Sbírka pro Stonožku – z Roztok, ČR do Bamaku, Mali

Vloženo: 29.8.2020 | Zobrazeno: 380x | Zatím neupraveno

Milí žáci, rodiče, spoluobčané,

na začátku ledna jsme se rozhodli reagovat na žádost českých vojáků a uskutečnit sbírku školních potřeb pro školu v Bamaku v africkém státě Mali. S vaší pomocí jsme mohli předat p. Běle Jensen, zakladatelce Stonožky (Hnutí „Na vlastních nohou“, které pomáhá dětem z oblastí zasažených válkou), 26 krabic školních potřeb. Sbírka byla poté předána Armádě ČR a transportována na místo určení, věci od nás převzala p. učitelka Bartáková se svým synem, která v Mali vybudovala školku, školu i gymnázium. Zajímavostí také je, že školní potřeby, které putovaly od nás z Roztok do Mali, tam předával první český velitel této mise, generál František Ridzák, občan Roztok a otec našich bývalých žáků.

Když jsme vás oslovili o pomoc, nikdo netušil, že sbírka bude mít takový úspěch. Všechny věci udělaly tamním žákům i učitelům velkou radost, dostáváme pozdravy a poděkování od žáků i učitelů. V srpnu ZŠ Zdenky Braunerové obdržela oficiální poděkování i s fotodokumentací.

Chtěli bychom vám všem, kteří jste se na této akci společně s námi podíleli, moc poděkovat.  Jsem velice hrdá, že se naše škole spolu s vámi zúčastnila tohoto projektu a věřím, že v této charitativní činnosti budeme i nadále spolupracovat.

Mgr. Monika Bromovská

třídní učitelka 5.B

 

odkazy na tiskové zprávy:

www.stonozka.org

Armáda ČR

facebook Armády ČR