Kotva
Bakaláři

 
 
Facebook

 
 

Vzdělávání žáků v tomto krizovém období

Vloženo: 19.3.2020 | Autor: david.cervinka | Zobrazeno: 662x | Zatím neupraveno

Vážení rodiče,

 

na základě výsledků ankety, kterou jste nám vyplnili, vedení školy v součinnosti s pedagogy a vedoucími předmětových komisí a vedoucími jednotlivých ročníků společně nastavilo vzdělávání žáků pro toto krizové období.

Primární komunikace probíhá přes e-maily a Bakaláře. Učitelé také mají možnost ukládat soubory (úkoly pro děti) na školní disk sdílený přes školní e-mail. Dále si mohou zvolit využívání webové služby Google Classroom nebo WebMeeting, někteří po domluvě s vámi komunikují s dětmi i přes WhatsApp.

Je k dispozici několik edukativních programů, aplikací, možností vzdělávání přes internet, média (např. Česká televize nabízí výuku prostřednictvím programů UčíTelka a Škola doma), které může učitel doporučit jako doplňkovou formu vzdělávání v domácím prostředí. Odkazy naleznete na našich www.zszb.cz v článku Možnosti výuky z domova.

 

Jsme si vědomi, že všechny výše zmiňované formy výuky mají svoje výhody a nevýhody. K e-mailům a Bakaláři se můžete vracet, zadanou práci si rozložit a vypracovat v čase podle individuální potřeby. K Webmeetingu musíte být připojeni v daný čas, avšak žáci mají přímý kontakt s učitelem.

 

Považujeme za zásadní, aby žáci dostávali přiměřené množství různorodé práce, srozumitelně zadané, s možností komunikace s vyučujícím a zpětné vazby.

Prosíme všechny žáky, aby plnili úkoly průběžně a svědomitě. Prosíme všechny rodiče, aby kontrolovali, zda žáci úkoly plní.

 

Děkujeme rodičům za spolupráci, trpělivost i podporu v této pro všechny nelehké době. Děkujeme také všem pedagogům, kteří výuku na dálku zahájili pomocí různých komunikačních kanálů ihned po uzavření školy a pružně reagují na aktuální situaci.

 

Přejeme všem pevné zdraví.