Kotva
Bakaláři

 
 
Facebook

 
 

Pražský filmový orchestr a 5.D

Vloženo: 7.1.2020 | Autor: david.cervinka | Zobrazeno: 124x | Zatím neupraveno

V 5.D je několik mladých talentů, kteří hrají například na lesní roh, několik dětí na klavír, další na příčnou flétnu, na zobcové flétny hraje také více žaček, a protože už bychom v páté třídě mohli sami založit orchestr, využili jsme nabízeného přátelství s PFO.

Již v září roku 2019 pozval PFO celou 5. D na zkoušku orchestru. S nadšením jsme přijali a jeden páteční večer se vypravili do Keplerova gymnázia, kde orchestr zkouší. Byli jsme přítomni detailní a přesné práci pana dirigenta, divili se, kde že slyší drobné chybky a kdo že měl pomalý nástup :) Mohli jsme být u toho, když se pilovaly skladby z filmu Piráti z Karibiku, Mission Impossible a další pecky. Navíc jsme opravdu zblízka viděli hudebníky a jejich nástroje, mega buben nás všechny fascinoval, zrovna tak jako drobné nástroje, o kterých mnoho z nás nemělo ani tušení, že existují. O přestávce jsme si mohli vše prohlédnout, dotázat se, byl to zážitek. 

Po tomto zážitku následovalo pozvání na Vánoční koncert PFO do Lucerny. Tam jsme opět vyrazili a někteří z rodičů se také přidali.

PFO hrál v Lucerně 15/12 a koncert byl zcela vyprodán. Za orchestrem, který se rozložil na pódiu před plátnem, ve starém a impozantním sálu kina, běžely na plátně upoutávky k filmům, jejichž hudbu PFO zrovna hrál. Pan dirigent Korynta je vskutku originální, skladbu se Star Wars dirigoval v plášti Darth Vadera a i světelný meč se objevil, ke skladbě z filmu Anděl páně II. dokonce přiletěl na pódium s křídly:)

Dětem se koncert velice líbil, po návštěvě zkoušky věděly moc dobře, co práce za tou krásou je. Jsme vděční, že jsme měli tu možnost a nabídnuté přátelství mezi hudebníky a dětmi z 5.D si budeme hýčkat.  

 

Petra Zwinzová, třídní učitelka 5.D