Kotva
Bakaláři

 
 
Facebook

 
 
EDUROAM

 
 

Jazykový pobyt ve Vídni - březen 2020 - Úvodní plán

Vloženo: 9.12.2019 | Autor: david.cervinka | Zobrazeno: 308x | Zatím neupraveno

Vídeň potřetí

Už potřetí nás v březnu 2020 čeká výjezd do Vídně, přesněji řečeno jazykový poznávací pobyt v rámci projektu „Poznáváme evropské země“. Tentokrát by mělo vyjet až 26 dětí z osmých tříd, které již studují jazyk našich sousedů druhý rok. Vídeň je blízko a i když se nám Salzburg před dvěma lety moc líbil, cenově i polohou je Vídeň dostupnější. Příští rok zde plánujeme výuku v jiné jazykové škole, než se kterou jsme spolupracovali v minulosti, s Deutsch Akademie, která se nachází přímo v centru Vídně, naproti Vídeňské
opeře. Finanční podmínky jsou zde o dost příznivější a díky tomu se pobyt stane dostupnějším pro více žáků. Tyto jazykové výjezdy jsou pravidelně finančně podpořené městem Roztoky a Letištěm Praha, za což jsme velice vděčni, ale přeci na rodiče zbývají náklady na pobyt a kulturu. Čím pravidelnější se výjezdy stávají, tím jsme zkušenější a schopní si sami zajistit ubytování i školu za velmi rozumnou cenu.

A co nás čeká?
Vyrazíme do Belvederu, obdivovat „polibek“ Gustava Klimta, plátna Egona Schieleho a dalších velikánů malířského štětce. Pokud bude zájem, vyrazíme na návštěvu vojenského muzea s historickými artefakty z 1.světové války. Nemine nás Císařská (kapucínská) hrobka, místo posledního odpočinku mnoha velkých panovníků, její tlumené osvětlení, zvučná jména a umělecky zdobené tumby Habsburků jsou fascinující. v Schoenbrunnu navštívíme zoologickou zahradu, jednu z nejkrásnějších na světě, snad tentokrát uvidíme i malou pandu s rodiči. Nevynecháme chrám svatého Štěpána, místo vzbuzující úctu, gotickou katedrálu v centru Vídně. Time travel děti jistě nadchne, pocestujeme časostrojem, potkáme Římany ve Vindobóně, budeme se bát Turků, kteří odstřelovali Vídeň a také projedeme morovou epidemií, kdo o Vídni nic neví, ten bude po téhle super jízdě téměř Vídeňák Úžasné zážitky si děti jistě odnesou z večerního Prátru, pravidelně tam chodíme na jejich přání dvakrát a návštěvy Hundertwaserovy vesničky, skladby domů barevných a vlnitých, velice podobných Gaudího architektuře v Barceloně. Projdeme se Hofburgem a podle přání dětí a počasí můžeme zařadit přírodovědné muzeum. Samozřejmě bude čas na rozchody a malé nákupy dárečků, Vídeň je bezpečné město a polohy hotelu i školy velmi výhodné. Děti čeká devět 60 minutových hodin výuky němčiny v jazykové škole Deutsch Akademie. Utvrdí si základní gramatiku a procvičí slovní zásobu. Výuka by měla být také motivací k učení jazyka našich sousedů, k čemuž návštěva Vídně zcela jistě přispěje. Těšíme se na tento výlet, všichni poznáme něco nového a zažijeme společná dobrodružství.

Za kolektiv pedagogů Zwinzová Petra