Kotva
Bakaláři

 
 
Rozvrhy
Rozvrhy hodin
Počítadlo návštěvnosti
Online:
6
Dnes:
234
Posledních 7 dní:
4039
Posledních 30 dní:
14154
Celkem:
328231

Lyžařský výcvik, aneb, je dobré začít včas:)

Vloženo: 16.2.2019 | Autor: michal.slama | Zobrazeno: 271x | Zatím neupraveno

V dnešní sportovní době na lyžích mnohdy umí děti již v 5 letech, a ty, které to neumí, se to naučí tím snadněji, čím jsou mladší.

Je to jasné, velcí to mají na zem dál a víc to bolí:)

Krásné počasí a dobrá parta a hlavně nadšení pro lyže a běžky, to vše se sešlo dohromady a na lyžák vyjely 4.2 děti ze 3.E paní Vlachové  a 4.D. paní Zwinzové.

Monínec není daleko a čerstvě zasněžený byl začátkem února jak z cukru, navíc byl s modrou oblohou a sluníčekem kopec tak lákavý, že jsme byli první na vleku a poslední jsme v 16 hodin zouvali  lyže.

Apartmány hned pod sjezdovkou byly pro nás jako stvořené, malé děti nenosily lyže daleko a v restauraci hned u vleku byli tak moc milí a skvělí kuchaři:)

Z řad pedagogů s námi jeli dva certifikovaní lyž. instruktoři a ostatní,  zdatní a nadšení  lyžaři. Celkem parta 44 dětí a 7 dospěláků.

Třídy se střídaly na svahu a na běžkařském okruhu. Na rozdíl od sjezdovek byly běžky pro mnoho dětí novinkou, ale všichni se běžkovat snadno naučili a užili jsme si legrace na dlouho dopředu. Běžkařské okruhy na Monínci jsou hned nad sjezdovkou, všude kouzelná příroda a klid. Vlekaři byli ochotní, zpomalovali nám podle potřeby a náš běžkařský náklad pomalu vystupoval:)

Sjezdovka je na Monínci pro děti kolem 10 let přímo jako dělaná, na 4sedačku hezky dosáhly a také kotva byla velmi oblíbená. V několika družstvech, podle výkonnosti, si všichni užili dosyta všeho a jen neradi jsme se balili na cestu domů. Bylo krásné sledovat pokroky dětí, velké talenty a hlavně radost z pohybu a z možnosti to všechno sdílet s kamarády:)

Šťastní a vylyžovaní jsme se vrátili v pátek 8.2 do Roztok, plni zážitků a ve zdraví. Lyžování zdar! 

Petra Zwinzová a Bára Vlachová