Kotva
Bakaláři

 
 
Facebook

 
 

Studijní pobyt Salzburg

Vloženo: 23.5.2017 | Autor: michal.slama | Zobrazeno: 1259x | Zatím neupraveno

V květnu vyjelo 13 dětí a 3 učitelky ZŠ do krásného města Salzburg. Všem se nám tam ohromně líbilo, vůbec se nám nechtělo domů. Přečtěte si, proč tomu tak bylo.J

Děti měly možnost trávit čtyři dopoledne ve škole, procvičit si, co už umí, a naučit se mnoho nového. Se školou Lingua máme výborné zkušenosti již z pobytu ve Vídni před dvěma lety. Znovu se potvrdilo, že škola Lingua je vskutku velmi dobrá, byli jsme moc spokojeni a děti nadšené ze své paní učitelky. Po škole zbylo ještě mnoho času prohlédnout si památky. A že jich tam je!

V podstatě celé centrum je velmi staré, pěkné a zajímavé. Navštívili jsme hrad - pevnost, jejíž románské interiéry nás uchvátily: v impozantní katedrále sv. Ruperta, patrona celého města, i v muzeu Naturhaus, které je kombinací přírodovědného muzea a IQ parku. Dětem se tam moc líbilo a odpoledne, jinak deštivé, bylo tím pádem velmi hravé a poučné. V krásném zámku Mirabell jsme měli možnost poslechnout si koncert vážné hudby, patřičně jsme se „vyoblékali“ a v mramorovém sále zámku si vychutnali Mozarta a Bacha. Mirabell je obklopen pohádkovou zahradou s úchvatným výhledem na bělostnou pevnost na kopci a také na hory s bílými vrcholky, s modrým pozadím nebe a rozkvetlou zahradou…neuvěřitelné. Ale to není ještě všechno.

V dalších dnech jsme vyjeli lanovkou na horu Untersberg a vyšlápli ještě kus na samý vrchol, pohráli si se sněhem a svezli se na bundách dolů z kopečka k lanovce. Cestou z Untersbergu jsme udělali zastávku v zámku Hellbrunn a prohlédli si jeho půvabné zahrady. Soustava laškovných fontán - vodních hrátek - nás pobavila, protože to, co na nás zůstalo suché po koulování a hrách ve sněhu, to jsme skropili ve fontánách. Naštěstí byl den velmi krásný a to se to pak cáchá. Po škole a výletech jsme se rádi vraceli do hostelu, který se hotelu zcela vyrovnal tím, jak nám chutně vařili a velmi pěkně se o nás starali. MHD jsme využívali denně a hojně díky salzburské kartě, která je velkorysá a pokryje MHD i leckteré vstupy do památek. Čas letí neúprosně rychle, jen neradi jsme se uprostřed nádherného slunečného dne loučili s krásným městem.

Děkujeme, že jsme měli tuto možnost částečně díky ČSA, které poskytlo finance na výuku, částečně i městu Roztoky, které zafinancovalo dopravu, no a rozumný zbytek už byl na rodičích. Opravdu to stálo za to, to je jisté. J

Za všechny nadšené z výletu

Petra Zwinzová