Kotva
Bakaláři

 
 
Facebook

 
 

Fotografie z roku 1989 – podělte se s námi o vaše vzpomínky.

Vloženo: 22.10.2019 | Autor: michal.slama | Zobrazeno: 200x | Zatím neupraveno

Na projektu „Co se stalo 17. listopadu?“ spolupracuje Základní škola Zdenky Braunerové  se Středočeským muzeem v Roztokách u Prahy, které by chtělo vyzvat obyvatele Roztok a okolí, aby se na oslavách podíleli, a to prostřednictvím sdílení svých vzpomínek či postřehů. Zažili jste sametovou revoluci? Jak jste vnímali tuto převratnou dobu? Co pro Vás znamená svoboda? Pokud máte nějakou fotografii z té doby (příp. můžete poslat svou současnou nebo jinou ilustrační fotografii), prosíme Vás, podělte se s námi a přispějte tak k chystaným akcím. Je jedno, zda jste původem z Roztok či jiného koutu republiky (nebo světa). Pro nás jsou důležití lidé a to, jak vnímali tuto dobu a co jim přinesla.

Fotografie se vzpomínkami budou jednak poskytnuty jako zdroj informací pro žáky pro jejich školní projekt, jednak budou k vidění na výstavě ve škole a následně v muzeu. Kromě toho z nich bude vytvořeno online album vzpomínek, které bude dostupné na Facebooku muzea. Vaše fotografie se vzpomínkami pak budou, pokud s tím budete souhlasit, uloženy v muzeu pro další generace.

Své fotografie s připojenými vzpomínkami můžete zanechat na vrátnici nebo pokladně muzea, v městské knihovně a na podatelně městského úřadu (připojte prosím jméno a příjmení, věk a adresu, na kterou Vám budeme moci poslat fotografii po naskenování zpět). Posílat je také můžete na e-mailovou adresu: vrankova@muzeum-roztoky.cz, příp. nás kontaktujte telefonicky (233 029 042, Iva Vránková). Uzávěrka je 31. 10. 2019. Tímto projektem chceme oslavit jediný mezinárodní den, který vznikl právě zde, a vítáme každého, kdo má zájem se zapojit!